V Záchlumí budou mít optiku. S jednáním pomohl projekt Broadband Competence Office ČR

V Záchlumí v Pardubickém kraji se bude stavět internetová optická síť. Názory zastupitelů obce a investora ze společnosti CETIN na záměr se sice zpočátku zásadně lišily, i díky mediaci ze strany projektu Broadband Competence Office ČR (BCO) se ale podařilo najít řešení. V Záchlumí se tak mohou těšit na moderní digitální služby a zlepšení kvality života v této oblasti.

Ze strany zejména starších obyvatel Záchlumí dlouho převládala obava z toho, že kvůli pokládání optického vlákna dojde k rozkopání místních komunikací a veřejných prostranství. Proto se stavěli proti projektu a v tomto směru působili i na obecní zastupitele. Z pohledu dalšího rozvoje obce je ale záměr zrealizovat optiku naprosto v pořádku. Vysvětlil jsem představitelům Záchlumí výhody, které jim vysokorychlostní internet v blízké budoucnosti přinese, investor udělal v projektu požadované úpravy a obecní zastupitelstvo nakonec dalo záměru zelenou,“ potěšilo Tomáše Krátkého, územního specialistu projektu BCO pro Pardubický kraj. Dodal, že nyní investor, společnost CETIN, bude pracovat na finalizaci projektu, aby mohl být po získání všech potřebných povolení zrealizován.

Broadband Competence Office ČR je projektem, který zřizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO) za účelem podpory rozvoje vysokorychlostního internetu. Letos vstoupil do čtvrtého roku své činnosti. „Od poloviny roku 2020, kdy projekt vznikl, jsme vstoupili do jednání s většinou měst a obcí v České republice, a představili možnosti, jak pro občany, firmy a organizace zajistit vysokorychlostní internet. Na mnoha místech už pomáháme s konkrétními případy výstavby, což je právě případ Záchlumí v Pardubickém kraji, a na dalších pomáhat začneme,“ ujistil vedoucí BCO Michal Manhart.

Více informací lze získat na webu www.bconetwork.cz nebo facebookovém profilu Broadband Competence Office Česká republika.


Další informace:

Mgr. Bc. Tomáš Krátký
M: 603 829 985
E:
tomas.kratky@bconetwork.cz

Mgr. Zdeněk Dvořák
M: 739 348 019
E:
zdenek.dvorak@bconetwork.cz
FB: Broadband Competence Office Česká republika
www.bconetwork.cz


Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: