Podpora rozvoje DTM z Národního plánu obnovy

MPO ve spolupráci s kraji, Českým úřadem zeměměřickým a katastrálním a se Svazem měst a obcí ČR a Sdružením místních samospráv připravilo navazující program podpory rozvoje DTM z Národního plánu obnovy.  Tato podpora prioritně pomůže obcím se zmapováním jejich infrastruktury pro účely DTM a pomůže splnit zákonné povinnosti obcí.

V této souvislosti na začátku roku 2023 oslovilo MPO dotazníkovým šetřením zástupce všech obcí, aby uvedli současný stav dokumentace své infrastruktury. Zjišťovalo se, zde je infrastruktura již zmapována v digitální podobě, nebo ji bude nutné zdigitalizovat, či geodeticky zaměřit.

Dotazníkového šetření se zúčastnilo 2736 obcí. Výsledky jsou formou interaktivní mapové aplikace dostupné na webu, kde dotazníkové šetření probíhalo: https://dtm.bconetwork.cz/mapa/


Výzva "Digitální vysokokapacitní sítě z komponenty 1.3 Národního plánu obnovy - výzva V." byla vypsána 21.4.2023. Podmínky výzvy a bližší informace naleznete na webu MPO.

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: