Konektivita škol a socioekonomických aktérů

Jedním z cílů ČR pro další roky je elektronická státní správa. Možnost komunikovat s úřady prostřednictvím on-line nástrojů, aniž by občan musel vážit cestu na dané pracoviště, je důležitým stupněm k optimalizaci fungování státní správy i samospráv. Jak je možné tohoto cíle dosáhnout? Prvním a nejdůležitějším krokem je zajistit institucím optimální konektivitu.

Neméně důležité je však pomoci s konektivitou také významným socioekonomickým aktérům v území. Školy potřebují stabilní a rychlé internetové připojení pro další zvyšování kvality vzdělávání (3D modely orgánů těla, učení se cizích jazyků kontaktem s žáky z jiných zemí v hodině on-line, robotické učebny, to vše již klepe na dveře). Nejen nemocnice musí být připraveny na rozvoj medicíny přes internet. Zapomínat nesmíme ani na subjekty, které zajišťují různou péči pro potřebné členy naší společnosti.

Konektivita školy - schéma

Broadband Competence Office ČR pomáhá při řešení této problematiky. Vše není jen otázkou vybavenosti těchto institucí moderní výpočetní technikou. Co zmůže superrychlý počítač, když je připojen k pomalé síti, která není vůbec zabezpečena? Podívejte se na některé výstupy projektu BCO ČR, zaměřené na socioekonomické aktéry nebo nás rovnou kontaktujte.

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: