ČTÚ - Zkušenosti s provozem NetTest

Když Český telekomunikační úřad v září 2021 spustil veřejně dostupný měřící nástroj NetTest (https://nettest.cz), dal tím veřejnosti možnost, jak si otestovat kvalitu služby přístupu k internetu, a usnadnil i případnou reklamaci kvality poskytované služby. Během čtyř měsíců provozu tohoto nástroje byly nasbírány desítky tisíc měření, která ČTÚ statisticky zpracoval a první zjištěné výsledky a poznatky zveřejnil na svých stránkách ZDE.

 

Detailní představení měřícího nástroje naleznete  v čísle 3-4/2021 časopisu Next Genaration v článku "ČTÚ-NetTest – princip činnosti nového měřicího nástroje určeného pro širokou veřejnost".

  CTU-NetTest  
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: