ICT infrastruktura

Český statistický úřad (ČSÚ) na svých stránkách zveřejnil podrobné údaje o digitální infrastruktuře – přístupů k internetu podle způsobu, použité technologie a rychlosti připojení – zpracované z datových zdrojů Českého telekomunikačního úřadu. Součástí těchto výstupů je i podrobné regionální a mezinárodní srovnání včetně sady kartogramů až na úroveň obcí s rozšířenou působností.

Data o ICT infrastruktuře za Česko a země EU27 jsou rovněž součástí publikace Informační společnost v číslech.

 

Více na webu ČSÚ: 

https://www.czso.cz/csu/czso/telekomunikacni_a_internetova_infrastruktura


Ukázka:

Ukázka kartogramu

 Zdroj: ČSÚ, https://www.czso.cz/documents/10180/23202413/internetova_infrastruktura_v_cesku.pdf/9d468013-d362-4bfa-94bf-9222acaeba36?version=1.6

  


Informační společnost v číslech

Na základě dat poskytnutých ČTÚ, Mezinárodní telekomunikační unií, Světovou bankou, Evropskou komisí a OECD publikuje ČSÚ pravidelný přehled statistických informací o vývoji telekomunikační a internetové infrastruktury v Česku a vybraných oblastech světa.

Více na webu ČSÚ: 

https://www.czso.cz/csu/czso/informacni_spolecnost_v_cislechInternet se přesouvá na mobilní sítě a zrychluje

Mobilní datové služby byly na konci roku 2022 využívány poprvé na více než 11 milionech SIM kartách. Roste především obliba tarifního internetu na chytrých telefonech, za tři roky se počet karet s aktivovanou tarifní datovou službou zvýšil o 18 % na 8,8 milionu. Počet superrychlých fixních internetových přípojek (100 Mbit /s a více) vzrostl meziročně o pětinu.


Více na webu ČSÚ: 

https://www.czso.cz/csu/czso/internet-se-presouva-na-mobilni-site-a-zrychluje

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: