Co jsou SMART řešení?

Co jsou SMART řešení? Jak lze využít chytré nápady ve venkovském prostoru? A v oblasti internetu? Kde už SMART řešení fungují?

Projekt Ministerstva průmyslu a obchodu ČR s názvem Broadband Competence Office ČR, který je zaměřený na podporu rozvoje vysokorychlostního internetu, zve zájemce 12. a 13. dubna na seminář s tématem „SMART ve venkovském prostoru“. Akce je určená zejména pro zájemce o SMART problematiku a hlavně subjekty zapojené do implementace Komunitně vedeného místního rozvoje – Community‐led Local Development (CLLD). V rámci dvoudenního programu budou prezentovány i příklady úspěšných podpůrných projektů ze zdrojů EU zaměřených na možnosti podpor 2023–2027 z dotačních titulů využitelných v rámci CLLD v současném i budoucím období.

BCO je spolu se Smart Village evropskou iniciativou, zaměřenou hlavně pro podporu rozvoje venkova. Proto na semináři vystoupí řada kvalifikovaných mluvčích, například ze státní správy i samosprávy, dojde také na praktické ukázky již realizovaných SMART řešení v obcích i městech České republiky. Broadband Competence Office ČR následně vytvoří z akce výstupy, které dá prostřednictvím webu www.bconetwork.cz a svého facebookového profilu k dispozici zájemcům, a také vytvoří následnou kapacitu ve svém týmu pro bezplatné poradenství v této oblasti.

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: