1. »
  2. Zprávy
  3. »
  4. Akvizice v roce 2021

Podpůrné materiály pro obce

Možné okruhy spolupráce mezi obcí a podnikateli, Přípolože chrániček, Stav pokrytí internetem v ČR
BCO k těmto tématům připravilo informativní materiály, které jsou k dispozici ke stažení ve formátu PDF.

Jak se vyznat v rychlostech připojení k internetu?

Běžně dostupná rychlost neznamená to samé jako inzerovaná.
Co je považováno za odchylky?
BCO připravilo přehledné schéma, co jednotlivé pojmy podle metodiky ČTÚ znamenají.

Seznam územních koordinátorů:

Mapa navštívených obcí:

Interaktivní mapa pokrytí

Akvizice v roce 2021

Nej.cz přebírá firmu Smart Comp

Společnost Nej.cz spadající pod skupinu Kaprain se, jak informuje E15, chystá ovládnout firmu Smart Comp. Skupina letos dokončila fúzi operátorů CentroNet, Freebone, Itself, LTnet, SporkNeT a Telly CE. V minulosti už takto splynula i s firmami RIO Media, CATR Chodov, Neuronline, Axonline, Centrio, Selfnet, Monex, Internet Pb nebo Kabelovou televizí Přerov. Ziskem Smart Compu se dostane k široké optické síti Netbox a oblíbené IPTV Kuki. Po dokončení transakce bude k optické síti Nej.cz připojeno půl milionu domácností a přes 230 tisíc z nich bude odebírat služby Nej.cz. Transakci ještě musí schválit antimonopolní úřad.

Zdroj: connect.zive.cz (1.11.2021), E15 (29.10.2021)


Nordic Telecom završil fúzi sedmi poskytovatelů internetu

Fúzi sedmi regionálních poskytovatelů internetu letos završil také Nordic Telecom, jak uvádí v tiskové zprávě. Do společnosti Nordic Telecom Regional se k 1. listopadu sloučily firmy Alcom Systems, Leháro.NET (Biteo), CMS Internet, Fifejdy.cz, Fortech, Omega Tech a Tišice.Net. Značka Nordic Telecom, která aktuálně patří mezi pět největších tuzemských poskytovatelů pevného internetového připojení, tímto krokem rozšíří svou působnost hned v několika regionech napříč Českou republikou – konkrétně na Ostravsku, Berounsku, Mělnicku a Svitavsku, a také v okolí Litomyšle a Lanškrouna. Nordic Telecom Regional vznikl před dvěma lety koupí Libli (dříve Suntel Net), později provedl akvizici společností Easy Control Internet, KeyNet, LWT JaryNet, Mitranet, NetFree, Tyhan a Zenit. Služby společnosti využívá více než 110 tisíc zákazníků.

Zdroj: connect.zive.cz (1.11.2021) a Nordic Telecom (1.11.2021)


ČEZ odkoupil telekomunikační byznys Innogy

S podnikáním v telekomunikacích končí společnost Innogy, která do telekomunikací vstoupila v roce 2018. Podle Lupa.cz svá kompletní aktiva na tomto poli prodala společnosti Telco Pro Services, která je členem skupiny ČEZ. Telco pro Services se k 1. listopadu stalo jediným majitelem společnosti Innogy TelNet Holding, přes kterou Innogy v minulosti nakupovala lokální poskytovatele internetu. Součástí akvizice jsou menší lokální společnosti poskytující připojení k internetu: Magnalink obsluhující zákazníky v Hradci Králové a firma Cerberos působící na Mladoboleslavsku a Liberecku. Uvedené subjekty obsluhují zhruba 20 tisíc zákazníků a provozují desítky kilometrů optických tras.

Zdroj: lupa.cz (2.11. 2021)

Máte dotazy? Zanechte nám vzkaz.

Archiv

ODKAZY

Brobadband Competence Offices
www.bconetwork.eu
Stránky evropské komise k iniciativě BCO


Ministerstvo průmyslu a obchodu
www.mpo.cz


Veřejná konzultace
www.verejnakonzultace.cz
Webový portál MPO pro veřejné konzultace týkající se programu podpory pokrytí České republiky sítěmi vysokorychlostního připojení k internetu v rámci programu OP PIK


ČTÚ: Monitorovací zprávy
www.ctu.cz/monitorovaci-zpravy
Měsíčně vydávaný zpravodaj Českého Telekomunikačního Úřadu